Christmas Deliveries Order before Thu 20th, 2pm - receive your order before Christmas. Order before Thu 27th 2pm - receive your order before New Year's Eve.

Najczęściej zadawane pytania

Przygotowaliśmy FAQ aby odpowiedzieć na najczęsciej zadawane pytania. Jeżeli masz inne pytania prosimy o kontakt.

Kategorie

Składniki

Karmienie

Etos

Etapy życia / Zastosowanie

Zdrowie

Inne

Chciałbym wiedzieć więcej o karmie odpowiedniej biologicznie.

To karma, która odpowiada naturalnym potrzebom żywieniowym. Dla mięsożerców to dużo mięsa i mało węglowodanów. Współczesne karmy dla psów niestety nie spełniają tych wymogów. Producenci stosują tanie składniki roślinne, posiadające minimalne wartości odżywcze. Karmy są przeładowane węglowodanami. Niestety dla mięsożerców karmy z węglowodanami i białkiem roślinnym to karmy najzwyczajniej niezdrowe. Pies potrzebuje mięsa, czyli białka pochodzenia zwierzęcego i tłuszczu zwierzęcego. To naturalne dla niego źródła aminokwasów i energii. Karma biologicznie odpowiednia jak Canagan naśladuje pokarm, który był zdobywany przez pradawnych psich przodków oraz ich pobratymców współcześnie żyjących w środowisku naturalnym.

Dlaczego Canagan nie zawiera zbóż?

Tanie wypełniacze zbożowe często powodują u zwierząt mięsożernych choroby nerek, skóry, wątroby i serca. Przewód pokarmowy psa i kota jest krótki a ślina nie zawiera amylazy, enzymu trawiennego. Trawienie odbywa się dopiero w żołądku co sprawia, że składniki roślinne są trudniej przyswajalne niż mięso. Dzięki pozbyciu się zboża ze składu i znacznemu zmniejszeniu zawartości węglowodanów karmy Canagan dla psów I kotów mają o wiele wyższy poziom przyswajalności. Są zdrowsze i odpowiadają naturalnemu zapotrzebowaniu na pożywienie.

Czy żywność Canagan jest hypoalergiczna?

Tak – termin hypoalergiczny oznacza że stosowana żywność z mniejszym prawdopodobieństwem może wywołać reakcję alergiczną. Składniki w karmach Canagan zostały wybrane właśnie pod tym kątem, unikaliśmy produktów uznawanych za te . które najczęściej powodują alergie. Brak zbóż stawia karmę Canagan w pierwszej linii karm antyalergicznych.

Czy żywność Canagan zawiera jakieś sztuczne dodatki?

Nie, nic sztucznego, uważamy że nie ma potrzeby dodawania sztucznych dodatków do naszych karm kiedy istnieją naturalne i zdrowsze alternatywy.

Konserwanty

Produkty Canagan są konserwowane naturalnie przy użyciu wymieszanych tokoferoli (witamin E)

Dodatki smakowe:

Wysoka jakość smaku w karmach Canagan (zastosowanie dużej ilości świeżego mięsa) oznacza że nie potrzebujemy sztucznych dodatków smakowych – Canagan jest paletą niesamowitych smaków dla nawet najbardziej wybrednych psów i kotów.

Barwniki

Zwierząt nie interesują wymyślne kolory które zostają dodane tylko po to żeby uczynić produkt bardziej interesującym dla właściciela – dodawanie barwników nie przynosi jakiejkolwiek korzyści naszemu pupilowi.

Dlaczego w Canagan są zioła?

Zioła cenione za swoje wartości lecznicze I terapeutyczne. Skład karmy Canagan został opracowany tak aby ściśle naśladować naturalną dietę a zioła są częścią naturalnej receptury.

Jaka jest różnica w nazewnictwie pomiędzy np mięsem a produktami pochodzenia zwierzęcego?

Często producenci stosują w swojej nomenklaturze zwrot „produkty pochodzenia zwierzęcego” chcąc ukryć zwykłe małowartościowe resztki zwierzęce i odpady poubojowe, których nie można zastosować do produkcji żywności dla ludzi. Na dodatek nigdy nie wiadomo jakie to resztki, z jakich zwierząt i z jakich ich fragmentów. W karmie Canagan wszystkie składniki zwierzęce mają swoją nazwę: oznacza to, że np kurczak to prawdziwe mięso z kurczaka, bez kości, skóry, piór, pazurów itp. Nie stosujemy żadnych odpadów a wszystkie użyte składniki mają certyfikat przydatności do spożycia przez człowieka.

Czy Canagan zawiera element genetycznie modyfikowane?

Nie. Nasze produkty nie zawierają składników genetycznie modyfikowanych (GMO)

Czy mięso używane w produktach Canagan zawiera hormon wzrostu?

Żadnych hormonów wzrostu.

Dlaczego w granulkach karmy Canagan występują różnice?

Canagan jest produkowany z całkowicie naturalnych składników z dużą ilością mięsa i dlatego nie można uformować jednolitych chrupek. Można zastosować porównanie makaronu i pierogów do kotletów mielonych. Ciasto do makaronu i pierogów jest z mąki i każdy kawałek może wyglądać identycznie, natomiast kotlety z mielonego mięsa są trudniejsze do uformowania. A co jest ważniejsze? Wygląd czy zawartość? Dla naszych psów i kotów liczy się tylko zawartość.

Co to są mieszane tokoferole?

Tokoferole są mieszaniną witamin E, używamy ich aby zwiększyć termin przydatności do spożycia bez użycia sztucznych konserwantów.

Dlaczego w Canagan używacie Bataty?

Bo to jest wysoce strawne i niecodzienne źródło węglowodanów. W przeciwieństwie do zbóż bataty są dużo droższe, ale ważniejsze, że zdrowsze i łatwiej strawne. To wolno uwalniane węglowodany, które są absorbowane stopniowo i utrzymują poziom cukru we krwi na stałym poziomie. To niezwykłe warzywo ma niski indeks glikemiczny, co oznacza, że energia uwalnia się powoli, a co za tym idzie nie ma gwałtownych skoków poziomu cukru we krwi, pataty również są bogate w przeciwutleniacze, które pomagają oczyścić organizm z nadmiernej liczby rodników. Te przeciwutleniacze pomagają utrzymać zdrowie i żywotność twojego psa.

Co to jest indeks glikemiczny?

Indeks glikemiczny mierzy tempo wzrostu poziomu glukozy dzięki spożywaniu węglowodanów. Żywność o wysokim indeksie jest trawiona szybciej co powoduje duże wachania w poziomie cukru we krwi. Żywność o niskim indeksie glikemicznym jest wolniej trawiona a co za tym idzie wolniej przyswajana co sprawia, że poziom cukru we krwi wzrasta wolniej, przez co energia jest uwalniana stopniowo i pies jest dłużej aktywny. Nie mówiąc o tym, że gwałtowne skoki poziomu cukru we krwi to źródło wielu chorób i schorzeń.